Listopad 2018

Number #1

16. listopadu 2018 v 15:56 | Veru* |  Deníček
Ahoj♥
Jaký byl týden? Škola a tak?
U mě to celkem šlo. Jsou i horší dny. Dělala jsem nějaké úkoly do školy v excelu. To fakt nechcete. Moc velkej odborník nejsem, tak mi to trvalo dlouho. Ale co už.
Dneska mám klid. Sice mám mít přednášky, ale radši jsem doma uklidila a tak. Vše zajímavější než škola) Znáte to, ne?

Jaké máte plány na víkend?
Já jedu s přítelem k jeho rodičům. Moc se těšim. Jen si musím zabalit nějaké věci. Místo toho tady sedím a píšu. Klasika no. V neděli, bych měla mít víc času na psaní. Chci si sednout pěkně s kávou a noťasem a psát. Vyčistit si hlavu před novým týdnem. Možná z toho bude malá povídka. Uvidíme co vymyslím.
Výsledek obrázku pro coffe

Tak si užijte víkend. Doufám, že se semnou podělíte o zážitky a nápady co dělat v neděli.
Nerada bych den zse zazdila válením...STUDNA LŽÍ

12. listopadu 2018 v 17:30 | Veru* |  Téma týdne
Studna. Místo ze kterého čerpáme vodu. Něco, co k životu potřebujeme. Potřebujeme studnu lží? Co to pro nás znamená?
Každému z nás už určitě někdo ublížil s pomocí lží. Možná i my někomu. Takovou studnu lží máme každý někde hluboko v srdci. Někdo do ní sahá často, někdo pouze občas. Ale každý do ní saháme. Proč? Protože potřebujeme upravit pravdu. Překroutit jí. Každému řekneme určitou věc trošku jinak. Tady trochu ubereme a tady naopak přidáme.
Nebo jako děti. Také jsme používaly svou studnu lží. Když se nás mamka ptala: Kde jsi byl/a? Přece jí neřekneme, že celou dobu s holkou/klukem co se nám líbí. Přišlo by milion otázek a to nikdo nemá rád. Proto jsme vždy jen řekl že s kámšem či kámoškou. Bylo to daleko jednodušší. Vždy to tak bude. Vždy budeme používat takové malé lži pro unadnění života.
Jen nesmíme sahat do studny lží moc často. A nesmíme sahat pro velké lži, které ublíží nám i někomu jinému. Z běžného života víme, že se to opravdu nevyplácí. Jenže...lidé jsou neponaučitelní.
A tak přeji do života hodně štěstí lidem a jejich lžím.